ישיבת תל אביב ”מעלה אליהו“
לב לחולים לב לחולים לב לחולים לב לחולים

לב לחולים


לב לחולים

ישיבת תל אביב "מעלה אליהו" ממוקמת בסמוך למרכז הרפואי תל אביב, או בשמו המוכר יותר - בית החולים "איכילוב". סמיכות זו מזמנת אפשרויות רבות ומגוונות לגמילות חסד, סיוע ומפגשים מרגשים שיוצרים חיבור.

כל מי ששהה בבית חולים או חווה תקופת אשפוז שלו או של אדם קרוב מודע לקשיים הרבים שכרוכים בכך. על התחום הרפואי מופקדים אנשי המקצוע, שליחיו הנאמנים של הקב"ה, אך ההיבטים הנוספים לא תמיד זוכים למענה,  

"לב לחולים" הוא מערך סיוע וליווי שנועד לענות על הצרכים המלווים את האשפוז ולהקל על בני המשפחה.

סדר היום בבית החולים הוא שגרתי ואינו מבחין בין שבת, יום חול, חג ומועד. אנו מביאים אל תוך בית החולים קולות ופעולות שמזכירים להם את מעגל החיים הנורמלי שמחוץ לכתלי בית החולים: בשבתות נערכים טקסי קידוש במחלקות השונות, בראש השנה מתקיימת תקיעת שופר, בחנוכה מודלקת חנוכיה במוקדים שונים ובפורים אנו מציעים האזנה לקריאת המגילה.

מפגשים אלה מביאים רגעי שמחה ודקות יקרות של קורת רוח למאושפזים, מעודדים אותם וקושרים אותם למסורת היהודית. בדרך כלל, אין מדובר בפעולה טכנית בלבד, ופעמים רבות מפגשים אלה מהווים בסיס למפגש אנושי מרגש, לשיחה ולאוזן קשבת שלעיתים כה חסרה להם.

 

מאושפזים רבים מוקפים בבני משפחה המלווים אותם בשהותם בבית החולים. אנו מציעים דירת אירוח בסמוך לבית החולים שעומדת לרשות המשפחות בשבתות ומאפשרת שהייה לצד המאושפז. לצערנו, לא כל המשפחות מצליחות לעמוד בנטל הקשה של ליווי המאושפז, ורבים מהם מוצאים את עצמם שעות ארוכות לבדם, מבלי שיהיה לצידם אדם קרוב שיסייע להם או יהיה לצידם. אנו ערים לכך, והנציגים שלנו משתדלים לאתר את מי שזקוק לכך ולהקדיש לו זמן ותשומת לב אישית.

 

לפרטים ניתן לפנות לרכז התוכנית, שמעון לוי: 054-5705352, LevLaho[email protected]